Бенедикт Матурин вкара 25 точки, Пейсърс победиха Кингс със 126-121
AP News | 2024-01-19 | 07:56:34

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Бенедикт Матурин вкара 25 точки и Индиана Пейсърс с малко играчи удържаха Сакраменто Кингс със 126-121 в четвъртък вечер.

Индиана беше без новопридобития нападател Паскал Сиакам, който все още не се присъедини към отбора след размяна с Торонто, докато другият играч на звездите Тайрис Халибъртън пропусна петия си пореден мач заради разтегнато сухожилие на лявото бедро.

p>

Арън Несмит (пищяла) и Андрю Нембхард (гръб) също бяха аут за Пейсърс, а Исая Джаксън напусна през първата четвърт след удар в главата.

Ти Дж. Макконъл имаше 20 точки и 10 асистенции, за да помогне на Индиана да спечели за 10-и път в 13 мача. Майлс Търнър добави 18 точки, а Джейлън Смит записа 17 точки и 13 борби.

Кевин Хуертер имаше рекорд в кариерата си от 31 точки за Сакраменто, правейки 7 от 12 тройки. Кийгън Мъри добави 27 точки и девет борби, но Кралете загубиха четвъртия си пореден мач.

Дамонтас Сабонис записа 21 точки, 11 борби и 10 асистенции за своя 12-и трипъл-дабъл за сезона. Де'Аарон Фокс добави 24 точки.

Пейсърс затвориха първото полувреме със серия 12-2, за да натрупат преднина от 70-57.

Хюртер отговори със седем поредни точки в началото второто полувреме, намалявайки преднината на Индиана до 70-64.

Пейсърс водеха със 122-106 при оставащи 2:20, но Кингс организираха яростна серия от 15-2, за да се изкачат в рамките на три с 32 секунди оставащи.

Фокс пропусна потенциално изравняване 3 със седем секунди оставащи. След отскок в атака, Малик Монк беше фаулиран и пропусна и двата наказателни удара.

Сакраменто се бореше на линията за наказателни удари, като отбеляза 18 за 32. Индиана направи 15 от 19.